1. Попередня підготовка

Якщо ампутація проводиться планово, тоді лікуючий лікар або хірург може запросити до спілкування техніка-протезиста, щоб, враховуючи медичні показання, обговорити з ним можливий оптимальний рівень ампутації з точки зору подальшого успішного протезування.

Також можна запросити лікаря ЛФК або фізіотерапевта, щоб він пояснив пацієнтові, як, вже на цій стадії, можна готуватися до протезування.

Таким чином, підготовка до протезування може і повинна починатися ще до самої ампутації.

2. Терапія після ампутації

Після операції можуть бути призначені деякі фізіотерапевтичні процедури по відновленню сил і здоров'я.

Дуже важливо якомога раніше після загоєння шва почати компресійну терапію і підготовку кукси до подальшого протезування. Вона проводиться для зняття післяопераційного набряку, формування тканин кукси, "привчання" їх до навантаження і сприяє легшому і швидшому протезуванню.

3. Рекомендації по протезуванню

Досвідчені фахівці нашого центру розкажуть про можливості сучасного протезування і допоможуть підібрати найоптимальніший виріб.

При підборі враховуються індивідуальні особливості та потреби кожного пацієнта, такі як: рівень фізичного стану, хвороби і патології, рівень ампутації, а також потреби пацієнта, для виконання соціальних, побутових та професійних завдань.

reabilitation
4. Обмiр

Найважливішою деталлю для забезпечення максимальної зручності і мобільності пацієнта є індивідуально виготовлена культеприймальна гільза. Використання всіх функцій протеза можливе лише при добре адаптованій гільзі, яка передбачає повноцінне навантаження на протез і керування ним.

Наші фахівці виготовляють повноконтактні культеприймальні гільзи для повноцінного використання всіх його функцій. Ретельний обмір кукси є фундаментальним фактором, що впливає на результат протезування.

5. Виготовлення протезу

Після проведення обмірів, технік-протезист виготовляє гіпсову модель кукси. Надалі вона служить для виробництва тестової культеприймальної гільзи, з якої попередньо буде зібраний протез для подальшої корекції та оптимізації.6. Налаштування протеза

До того, як пацієнт буде забезпечений постійним протезом, технік-протезист виготовить тестовий протез. Він складається з рекомендованих під час консультації модулів, таких як стопа, колінний шарнір (при ампутації вище коліна), регулювально-сполучних вузлів і тестової гільзи.

Наші фахівці виготовляють повноконтактні культеприймальні гільзи для повТестова гільза виготовляється з термопластичного прозорого матеріалу, який дозволяє протезистові оцінити відповідність розмірів і при необхідності вносити зміни. Пацієнт носить тестовий протез для тренування опори та ходьби на ранніх стадіях.

Це робить позитивний вплив на загоєння і формування кукси. Крім того, технік-протезист дізнається індивідуальні особливості та потреби пацієнта, які дуже важливі, для аналізу відповідності вибраних ортопедичних компонентів.

man
man
7. Реабілітація

Вільна хода на протезі вимагає повної взаємодії користувача з протезом, чого неможливо досягти без щоденних тренувань.

Перші кроки ви зробите у нас, потім наші фахівці, ґрунтуючись на прогресі у відновленні, ухвалять рішення про початок інтенсивних тренувань. Потім, для вас підготують список вправ для занять в домашніх умовах. Ви також дізнаєтеся як правильно доглядати за куксою і які засоби по догляду вам знадобляться.

Після періоду успішного освоєння тимчасового протеза, і його налаштування, пацієнт повинен бути готовий впоратися з проблемами по поверненню до повсякденного життя, а також до інтеграції в соціальну і професійну сфери. Реабілітолог і протезист готують для пацієнта заключні рекомендації. Пацієнт вже має досвід користування тимчасовим протезом і може вирішити, чи відповідає він його вимогам.